Ataşehir Otopark Sistemleri
kurulumunda tecrübeli isim MOR GÜVENLİK olarak uzun yılardır Ataşehir’in tanınmış site, mekan ve ticari otoparklarının otopark çözümlerini başarıyla gerçekleştiriyoruz. Tüm otopark kurulumlarında konusunun önde gelen firmalarından İtalyan GENIUS otopark bariyer modellerini tercih etmekteyiz. Bari GuardSimpleRainbowSpin 6 gibi GENIUS otopark bariyer modellerine otopark yerinizin şartlarına ve tercihlerine göre karar veriyoruz.

Ataşehir Otopark Sistemleri hakkında tam olarak bilgi sahibi olmak için lütfen yazının tamamını okuyunuz. Cevabını bulamadığınız sorularınız için lütfen arayınız.

Otopark bariyeri montajı tamamlanan konut otoparklarında sıra işletim sisteminin kurulumuna gelir. Otopark işletim sistemi giriş veya çıkışa bir araç geldiğinde bariyerlerin yetkili araçlara açılmasını sağlayan yüksek teknoloji elektronik ürünler ve bu cihazlardan aldığı bilgiye göre çalışan bilgisayar yazılımlardan veya bilgisayarsız (stand-alone) çalışabilen cihazlardan oluşur. Firmamızın uygulamasını yaptığı araç tanıma sistemleri en yeni ve ileri teknoloji ürünler olup tamamı kendi üretimimiz veya ithalatımızdır. Bu cihazlarla bariyere yaklaşan araç kullanıcısının bir kumanda cihazı kullanmasına gerek kalmadan araç, ön cam üzerine veya plakaya yapıştırılmış incecik bir etiketle (Tag) iletişime geçilmesi sonucu bariyer otomatik olarak açılır ve geçiş tamamlanınca kapanır.

Ataşehir otopark sistemleri daha hızlı, daha konforlu ve daha güvenli bir hayat sunuyor.

OGS Otomatik Geçiş Sistemi veya HGS Hızlı Geçiş Sistemi de denilen bu elektronik ve yazılım düzeneği kombinasyonunda otopark bariyeri yakınında bir yere monte edilir. UHF bandında çalışan alıcı/verici, anten araç üzerindeki etiket üzerinde gerilim oluşturarak etiketin çalışıp gerekli bilgileri kendine göndermesini sağlar. Araç bilgileri sistem üzerinde önceden tanımlı ise bariyer açılır ve geçiş sağlanır. Bu işlemler sırasında araç plakası, giriş veya çıkış saatleri veri tabanında gerektiğinde kontrol etmek amacıyla kayıt altına alınırlar. Bu sistemde kısıtlı araç sahiplerinin otopark imkanlarını adil kullanabilmeleri için her dairenin otoparka bırakabileceği araç sayısı kısıtlanabilir. Ayrıca örneğin, iki aracı olan bir dairenin bir aracı otoparkta ise diğerine müsaade edilmeyecek şeklinde bir ayarlamada yapmak mümkündür.

Ataşehir Otopark Sistemleri

Ataşehir Belediyesi – Ağaoğlu Andromeda Gold – Ağaoğlu Andromeda Plus – Ağaoğlu Sky Tower – Kürüm Ptrol – Starset

Ağaoğlu Myprestige – Ağaoğlu Myoffice – Soyak Yenişehir Palmiye Evleri – Çamlı Evler – Ağaoğlu My Towerland

Otopark sistemleri gerekli yazılım değişiklikleri yapılarak, ücretli otopark sistemi olarak gayet başarılı bir şekilde uygulanabilir. Bu yazılım ücretli otoparklarda giren-çıkan araçların takip edilmesi ve ön muhasebenin tutulmasına yönelik bilgisayar kontrollü yazılım sistemidir. Ücretin otopark girişinde peşin alınması ya da otopark çıkışında içeride kalınan süre doğrultusunda ücret alınması şeklinde değişik seçenekleri vardır.
Ücretli otopark sistemlerinde okuma plaka tanıma sistemleriyle yapılır ve otoparkın çalışma şekline göre sistem adapte edilebilmektedir. Ücretli otoparka giriş yapan aracın plakası girişte plaka okuma sistemiyle otomatik olarak okunur. Giriş saati bilgileri veri tabanına kayıt edilir. Çıkışta araç plakası yeniden okunur ve otoparkta kalınan süre otomatik olarak hesaplanarak operatör ekranında ücret bilgisi gösterilir. Müşteriye vermek üzere fiş veya bilet otomatik olarak basılır. Uygulamasını yaptığımız ücretli otopark sistemleri çeşitli fiş ve bilet makinelerine entegre olarak çalışabilmektedir.

Ataşehir Otopark Sistemleri – Otomatik Otopark Sistemi
                                                                                                                                                                                                
Kadıköy Boşanma AvukatıMedikal FormaÜmraniye Su Tesisatçısı