Hayatı Kolaylaştıran Çözümler...

Kartlı Geçiş Sistemleri Kartlı Turnike Geçiş Sistemleri

Kartlı geçiş sistemleri günümüzde artık kullanılması zorunlu olan ürünlerin başında gelmektedir. Kısaca GKS (Geçiş Kontrol Sistemi) yada KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) olarak da bilinir. Geçiş kontrol sistemlerinin amacı sadece ilgili kişilerim gerekli yerlere gerekli zamanlarda hızla girebilmeleri olarak tanımlanabilir. Örneğin kalabalık bir fabrikada çalışan memurlar sadece ofis katlarına, işçiler sadece üretim alanına girebilirler. 

Kartlı Geçiş Sistemleri hızı ve güvenliği artırır, düzeni sağlar.

Kartlı Geçiş Sistemleri Turnike SistemleriGeçiş Kontrol Sisteminde kontrol cihazı olarak akıllı kart okuyucular, parmak izi okuyucuları, şifreli giriş cihazı, yüz tanıma cihazı, el izi okuma cihazı gibi ürünler kullanılabilir. Fiziksel engelleme aracı olarak da turnikeler, elektro mekanik ve elektromanyetik kapı kilitleri, boy turnikeler, vip turnikeler, cam turnikeler yada bariyer gibi ürünler kullanılır.
Kartlı geçiş sistemlerinde kullanılan geçiş kartları Mifare veya Proximity olarak ikiye ayrılır. Bu kartların özelliği her birinin tekil kimlik içermesi sebebiyle hiçbir şekilde kopyalanamaz veya çoğaltılamaz. Dolayısıyla kartlı geçişlerde kullanılan kartlar tamamen güvenlidir.
Kartlı geçiş sisteminin çalışabilmesi için geçişler noktalarında turnike veya kapılarda manyetik/selenoid kilit kullanılmaktadır. Bu şekilde kişiler kartlarını kart okuyucuya okuttuklarında, şayet kullanıcının geçiş izni varsa turnike veya kapı açılır. Böylece kart hamilinin geçişine izin verilerek geçiş sağlanır.

Turnike Geçiş Sistemleri

Geçiş kontrol sistemlerinin asıl ana ürünü geçiş kontrol yazılımıdır. Bu yazılım ile personel tanımlama, personel gruplama, personel yetkilendirme işlemleri yapılır. Ayrıca yapılan tüm hareket ile ilgili olarak zaman yada geçiş noktası bazında detaylı raporlar alınabilmektedir.
Sistem tarafından üretilen raporlar sayesinde tüm kişilerin giriş çıkış saatlerine göre çalışma saatleri de hesaplanabilir. Buna göre fazla mesai ödeme ve maaş kesintisi durumu hesaplanabilir. Ayrıca Geçiş Kontrol Yazılımı ile bordro programı entegrasyonu ile tüm personele ait maaş bordrolar da otomatik olarak üretilebilir. Kontrollü geçişin sağlanılması istenen yerlerde kartlı geçiş sistemleri kullanılabilir. Plazalar, kamu binaları, hastane, üniversite, fabrika, otel, mağaza ve depolar bu yerlerin başında gelir.
Kartlı geçiş sistemleri sayesinde geçişler kontrol altına alınarak güvenli bir ortam sağlanır. Kayıt ve raporlama sayesinde geriye dönük kontroller kolaylıkla yapılır. Yetkilendirme özelliği ile geçişe izin verilecek kişiler ve kapılar belirlenebilir. Geçiş kartı banka kartları büyüklüğü ve hafifliğinde olduğundan taşınması ve kullanımı çok kolaydır.

Kartlı geçiş sistemleri ve turnike sistemleri için karar vermeden önce lütfen müşteri referanslarımız sayfasını geziniz.

Kartlı Geçiş Turnike Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri Turnike Sistemleri MG112

MG112

Kartlı Geçiş Sistemleri Turnike Sistemleri MG212

MG212

Turnike Sistemleri MG214

MG214

Turnike Sistemleri MG216

MG216

Turnike Sistemleri MG224

MG224

Turnike Sistemleri MG232

MG232

Turnike Sistemleri MG242

MG242

Turnike Sistemleri MG262

MG262

 

 

 

 

 

Turnike Sistemleri MG274

MG274

Turnike Sistemleri MG303

MG303

Turnike Sistemleri MG312

MG312